Markizy to rozwiązanie stosowane przed nadmiernym nagrzewaniem tarasów i ogrodów . Wszystkie markizy dostępne w naszej ofercie wykonywane są na wymiar wg ustaleń dotyczących zastosowanej tkaniny oraz modelu Markizy.

Ceny markiz ustalane są w oparciu o powyższe czynniki, rodzaj zastosowanego mechanizmu otwierania/zamykania oraz opcji dodatkowych takich jak czujniki wiatrowe, słoneczne oraz deszczowe.

Poczuj komfort w upalne dni, korzystając z profesjonalnej markizy !

  • skuteczna ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń
  • stosowane przy powierzchniach tarasowych, balkonach i w lokalach usługowych
  • wyposażone w przegubowo składane ramiona zmieniające kąt nachylenia rozwijanego zadaszenia
  • sterowane ręcznie lub elektryczne z możliwością awaryjnego ręcznego zwinięcia w przypadku braku prądu
  • szeroka gama rozwiązań technicznych oraz bogata kolorystyka
  • dostępne w wersji bez kasety , oraz w kasecie zapewniającej pełną ochronę tkaniny po zamknięciu
  • profesjonalny montaż, jak i wysoka jakość produktu zapewnia wieloletnią trwałość

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Mam na ścianie warstwę ocieplenia czy da się to zamontować ? 

Tak, używamy profesjonalnych tulei montażowych, które umieszczaną są w warstwie ocieplenia pomiędzy ścianą, a uchwytem markizy.

W jaki sposób odbywa się montaż ? 

Montaż odbywa się poprzez zamocowanie w murze, stropie, nadprożu wytrzymałych prętów gwintowanych za pomocą najwyższej jakości kotw chemicznych.

Jak jest gwarancja ? 

Na podstawie faktury udzielamy 3 letniej gwarancji na markizę i 5 letniej gwarancji na silnik i osprzęt. Są to wysokiej jakości bezawaryjne produkty i przy właściwej eksploatacji nie wymagają serwisu. Po zwykle kilkunastu latach na życzenie możemy wymienić poszycie markizy. Konstrukcja z ekstradurowanego aluminium nie wymaga wymiany i jest praktycznie niezniszczalna.

Czy nasze markizy można wyposażyć w automatyką pogodową ? 

Tak, można. Możliwe jest zastosowanie czujników wiatru, słońca, a także deszczu. W praktyce najczęściej stosowanym jest czujnik wstrząsowy, który zamknie markizę, kiedy ta zacznie nadmiernie drgać od wiatru. Czułość regulowana jest za pomocą potencjometru .

Czy markiza może stanowić osłonę przeciwdeszczową ? 

Co do zasady są to osłony przeciwsłoneczne dające przyjemny cień. Można używać markizy przy niewielkim deszczu, lecz koniecznie trzeba wtedy później zostawić markizę do wyschnięcia. Stosowane tkaniny są najwyższej jakości, jak również posiadamy w ofercie materiały o zwiększonej odporności na wodę, natomiast nie należy tego rozpatrywać w kategoriach stałego zadaszenia. Należy pamiętać iż markiza stanowi potężny żagiel i jest narażona na działania wiatru. Mały, umiarkowany wiaterek – można używać, duży wiatr, idzie burza – zamykamy .

Przy takich potrzebach polecamy zainteresować się pergolą, która już jest odporna zarówno na wodę i wiatr . Przy odpowiednim doposażeniu można pod nią grillować w zimie.

Czy tkaniny blakną od słońca ? 

Technologia barwienia wysokojakościowych tkanin akrylowych od wewnątrz zapewnia długotrwałą ochronę na blaknięcie .

W montowanych przez nas markizach używanych przez klientów od wielu lat nie było jeszcze potrzeby wymiany tkaniny ale oczywiście jest taka możliwość .

Jaką markizę zamówić – ręczna czy elektryczną ? 

Zdecydowana większość markiz, które montujemy wyposażoną jest w silnik. Jest to zdecydowanie większy komfort obsługi, a tego typu inwestycję robi się raz na wiele lat. Koszt silnika elektrycznego radiowego (wystarczy zasilanie bez konieczności instalacji przełącznika wewnątrz domu) + pilot to średnio 1290 zł. W tej cenie otrzymują Państwo najwyższej jakości osprzęt firmy Somfy, na którą udzielana jest 5 letnia gwarancja. Silnik przewodowy to koszt 720 zł . W praktyce jednak, jeśli nie ma przygotowanej instalacji wewnątrz (puszka pod przełącznik), wymaga to kucia ścian wewnątrz mieszkania. Zdecydowanie polecamy pilot. Prostsza instalacja i bardziej rozwojowy system np. sterowanie ze smartfona. Jest oczywiście opcja sterowania ręcznego za pomocą korby. Przy małej markizie można to rozważyć, ale przy dużych tarasach gdzie markiza ma przykładowo 600 cm x 350 cm trzeba się sporo nakręcić. Wybór pozostawimy do Państwa decyzji.

Czy jeśli zamówię markizę ręczną, można ją później przerobić na elektryczną ?

Jest to możliwe, ale w praktyce wymaga to pewnych zmian konstrukcyjnych, demontażu markizy, transportu na zakład produkcyjny, ponownej dostawy i montażu co zwiększa koszt w stosunku do pierwotnej decyzji .

Co, jeśli braknie prądu ?

Na życzenie możemy wyposażyć markizę w silnik z opcją awaryjnego otwierania / zamykania za pomocą korby.

Czy silnik może się zepsuć ?

Silniki wyposażone są czujnik termiczny. Przykładowo dziecko bawiące się w otwieranie i zamykanie markizy nie jest w stanie go uszkodzić. Po osiągnięciu pewnej temperatury czujnik nie pozwali na dalszą pracę, więc nie ma obaw. Na przestrzeni kilkuset instalacji nie odnotowaliśmy ani jednej reklamacji na silnik.

Ile trzeba czekać na wykonanie i montaż markizy ?

W zależności od ilości zamówień jesteśmy w stanie zrealizować zlecenie w 2 tygodni. W szczycie sezonu okres ten może się wydłużyć do 4 tygodni.

Kiedy najlepiej zamówić markizę ?

Planując montaż markizy, dobrze jest podejść do temu wczesną wiosną . Pozwoli to cieszyć markizą przez całe lato, a okres oczekiwania jest krótszy. Zlecenia realizujemy cały rok z wyłączeniem trudnych warunków pogodowych.

Ile trwa montaż markizy i jak to wygląda?

Należy przyjąć 1 dzień. Zwykle montaż markizy realizujemy w godzinach porannych od godziny około 9:00.

Po umówionym terminie montażu jesteśmy zawsze punktualni. Zabezpieczamy taras, a wszystkie pracę wykonywane są z użyciem odkurzacza. Po finalnym zamontowaniu markizy dostosowujemy kąt nachylenia markizy wg życzenia, sprzątamy taras, układamy meble, wywozimy wszelkie śmieci.

Jak to załatwić ?

Najprostszym rozwiązaniem jest umówić się na pomiar . Przyjedzie do Państwa przedstawiciel z wzornikami, dopasuje parametry markizy do indywidualnych potrzeb. Na takie spotkania należy przeznaczyć około godziny, aby spokojnie omówić wszystkie parametry i szczegóły dotyczące montażu. Jeśli są decyzje, podpisujemy umowę na wykonanie markizy. Po wpłacie zadatku w wysokości 40 % wartości usługi Państwa zamówienie przekazane zostaje do realizacji i czas start.

Mieszkamy poza Wrocławiem czy dojeżdżacie ?

Naszym głównym obrębem działania jest Wrocław i okolice . Możemy też dojechać w dowolne miejscu w kraju, jak i poza po uzgodnieniu szczegółów,

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Czekają na Państwa najwyższej jakości markizy tarasowe i ogrodowe we Wrocławiu. Naszym celem jest nie tylko spełnienie oczekiwań klienta, ale przede wszystkim pomoc w odczuciu przez niego komfortu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak uciążliwe mogą być promienie słoneczne latem, kiedy podczas upałów trudno przebywać na otwartym słońcu. Markizy natomiast pozwolą szybko zadaszyć wybrany przez Państwa obszar, co pozwoli przyjemnie spędzić czas z rodziną i bliskimi. Nasza wrocławska firma nie bez powodu istnieje od trzydziestu lat. Zdobyte doświadczenie i rozwój przedsiębiorstwa sprawiły, że poradzimy sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi zleceniami. W razie zainteresowania serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy dalszą współpracę. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi realizacjami.