Markizy to rozwiązanie stosowane przed nadmiernym nagrzewaniem tarasów i ogrodów . Wszystkie markizy dostępne w naszej ofercie wykonywane są na wymiar wg ustaleń dotyczących zastosowanej tkaniny oraz modelu Markizy .

Ceny markiz ustalane są w oparciu o powyższe czynniki , rodzaj zastosowanego mechanizmu otwierania / zamykania oraz opcji dodatkowych takich jak czujniki wiatrowe , słoneczne oraz deszczowe.

poczuj komfort w upalne dni korzystając z profesjonalnej markizy !

  • skuteczna ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń
  • stosowane przy powierzchniach tarasowych, balkonach i w lokalach usługowych
  • wyposażone w przegubowo składane ramiona zmieniające kąt nachylenia rozwijanego zadaszenia
  • sterowane ręcznie lub elektryczne z możliwością awaryjnego ręcznego zwinięcia w przypadku braku prądu
  • szeroka gama rozwiązań technicznych oraz bogata kolorystyka
  • dostępne w wersji  bez kasety , oraz w kasecie zapewniającej pełną ochronę tkaniny po zamknięciu
  • profesjonalny montaż jak i wysoka jakość produktu zapewnia wieloletnią trwałość

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

Mam na ścianie warstwę ocieplenia czy da się to zamontować  ? 

Tak używamy profesjonalnych tulei montażowych które umieszczaną są w warstwie ocieplenia  pomiędzy ścianą a uchwytem markizy

 

W jaki sposób odbywa się montaż  ? 

Montaż odbywa się poprzez zamocowanie w murze , stropie , nadprożu wytrzymałych prętów gwintowanych za pomocą najwyższej jakości kotw chemicznych.

 

Jak jest gwarancja  ? 

Na podstawie faktury udzielamy 3 letniej gwarancji na markizę i 5 letniej gwarancji na silnik i osprzęt. Są to wysokiej jakości bezawaryjne produkty i przy właściwej eksploatacji nie wymagają serwisu. Po zwykle kilkunastu latach na życzenie możemy wymienić poszycie markizy. Konstrukcja z ekstradurowanego aluminium nie wymaga wymiany i jest praktycznie niezniszczalna.

 

Czy nasze markizy można wyposażyć w automatyką pogodową ? 

Tak można . Możliwe jest zastosowanie czujników wiatru , słońca a także deszczu . W praktyce najczęściej stosowanym jest czujnik wstrząsowy który zamknie markizą kiedy ta zacznie nadmiernie drgać od wiatru. Czułość regulowana jest za pomocą potencjometru .

 

Czy markiza może stanowić osłonę przeciwdeszczową ? 

Co do zasady są to osłony przeciwsłoneczne dające przyjemny cień . Można używać markizy przy niewielkim deszczu lecz koniecznie trzeba wtedy póżniej zostawić markizę do wyschnięcia . Stosowane tkaniny są najwyższej jakości jak również posiadamy w ofercie materiały o zwiększonej odporności na wodę natomiast nie należy tego rozpatrywać w kategoriach stałego   zadaszenia. Należy pamiętać iż markiza stanowi potężny żagiel i jest narażona na działania wiatru . Maly umiarkowany wiaterek można używać duży wiatr idzie burza – zamykamy .

Przy takich potrzebach polecamy zainteresować się pergolą która już jest odporna zarówno na wodę i wiatr  . Przy odpowiednim doposażeniu można pod nią grillować w zimie.

 

Czy tkaniny blakną od słońca ? 

Technologia barwienia wysokojakościowych tkanin akrylowych od wewnętrz zapewnia długotrwałą ochronę na blaknięcie .

W montowanych przez nas markizach używanych przez klientów od wielu lat nie było jeszcze potrzeby wymiany tkaniny ale oczywiście jest taka możliwość .

 

Jak markizą zamówić ręczna czy elektryczną ? 

Zdecydowana większość markiz które montujemy wyposażoną jest  w silnik.  Jest to zdecydowanie większy komfort obsługi a tego typu inwestycję   robi się raz na wiele lat . Koszt silnika elektrycznego radiowego ( wystarczy zasilanie bez konieczności instalacji przełącznika wewnątrz domu) + pilot to średnio 1290 zł . W tej cenie otrzymują Państwa najwyższej jakości osprzęt firmy Somfy na którą udzielana jest 5 letnia gwarancja . Silnik przewodowy to koszt 720 zł . W praktyce jednak jeśli nie ma przygotowanej instalacji wewnątrz ( puszka pod przełącznik ) wymaga to kucia ścian wewnątrz mieszkania . Zdecydowanie polecamy pilot . Prostsza instalacja i bardziej rozwojowy system np sterowanie ze smartfona . Jest oczywiście opcja sterowania ręcznego za pomocą korby. Przy małej markizie można to rozważyć ale przy dużych tarasach gdzie markiza ma przykładowo 600 cm x 350 cm trzeba się sporo nakręcić. Wybór pozostawimy do Państwa decyzji.

 

Czy jeśli zamówię markizę ręczna można ją później przerobić na elektryczną ? 

 

Jest to możliwe ale w praktyce wymaga to pewnych zmian konstrukcyjnych , demontażu markizy , transportu na zakład produkcyjny, ponownej dostawy i montażu co zwiększa koszt w stosunku do pierwotnej decyzji .

 

Co jeśli braknie prądu ? 

Na życzenie możemy wyposażyć markizę w silnik z opcją awaryjnego otwierania / zamykania za pomocą korby.

 

Czy silnik może się zepsuć ? 

Silniki wyposażone są czujnik termiczny. Przykładowo dziecko bawiące się w otwieranie i zamykanie markizy nie jest w stanie go uszkodzić . Po osiągnięciu pewnej temperatury czujnik nie pozwali na dalszą pracę więc nie ma obaw . Na przestrzeni kilkuset instalacji nie odnotowaliśmy ani jednej reklamacji na silnik.

 

Ile trzeba czekać na wykonanie i montaż markizy ? 

 

W zależności od ilości zamówień jesteśmy w stanie zrealizować zlecenie w  2 tygodni. W szczycie sezonu okres ten może się wydłużyć do 4 tygodni.

 

Kiedy najlepiej zamówić markizę ? 

Planując montaż markizy dobrze jest podejść do temu wczesną wiosną . Pozwoli to cieszyć markizą przez całe lato a okres oczekiwania jest krótszy. Zlecenia realizujemy cały rok z wyłączeniem trudnych warunków pogodowych .

 

Ile trwa montaż markizy i jak to wygląda? 

Należy przyjąć 1 dzień . Zwykle montaż markizy realizujemy w godzinach porannych od godziny około 9 :00 .

Po umówionym  terminie montażu jesteśmy zawsze punktualni . Zabezpieczamy taras a wszystkie pracę wykonywane są z użyciem odkurzacza . Po finalnym zamontowaniu markizy dostosowujemy kąt nachylenia markizy wg życzenia , sprzątamy taras układamy meble , wywozimy wszelkie śmieci.

 

Jak to załatwić ? 

Najprostszym rozwiązaniem jest umówić się na pomiar . Przyjedzie do Państwa przedstawiciel z wzornikami , dopasuje parametry markizy do indywidualnych potrzeb . Na takie spotkania należy przeznaczyć około godziny aby spokojnie omówić wszystkie parametry i szczegóły dotyczące montażu . Jeśli są decyzje podpisujemy umowę na wykonanie markizy . Po wpłacie zadatku w wysokości 40 % wartości usługi Państwa zamówienie przekazane zostaje do realizacji i czas start.

 

Mieszkamy poza Wrocławiem czy dojeżdżacie ? 

Naszym głównym obrębem działania jest Wrocław i okolice . Możemy też dojechać w dowolne miejscu w kraju jak i poza po uzgodnieniu szczegółów,